Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetare CIM pe per determinata inainte de expirare ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetare CIM pe per determinata inainte de expirare contract

Buna ziua, as dori sa stiu in cate zile se inregistreaza in Revisal incetarea unui contract de munca pe perioada determinata inainte de expirarea termenului de incetare. De exemplu, se poate inregistra incetarea in data de 05.11.2014 cu data de 01.11.2014?
H.G. 500/2011 prevede ca incetarea unui c.i.m. se completeaza si se transmite in REVISAL la data incetarii c.i.m.

Actul normativ sanctioneaza netransmiterea in termen a unei astfel de operatiuni.

In opinia mea, o astfel de operatiune se poate transmite si anterior datei incetarii .