Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Efectele financiare ale rezilierii unui contract ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Efectele financiare ale rezilierii unui contract prestari servicii

Buna ziua

Am avut un contract de prestari servicii cu o companie IT, deci contract intre 2 firme. Am fost notificat ca mi se reziliaza contractul in 30 de zile (conform contract), dar mi s-a cerut in aceeazi zi cu notificarea sa predau tot inventarul.
Intreband de banii pe perioada de la notificare pana la rezilierea contractului mi s-a raspuns ca nu mai primesc nici un ban.

Specific ca pe notificare nu este prevazut nici o motivare.

Cu stima
Efectele rezilierii se produc la implinirea celor 30 de zile. Pana la acel moment partile sunt in continuare tinute de obligatiile din contract si au toate drepturile aferente.