Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cerere pentru returnare conform legii 125/2014
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cerere pentru returnare conform legii 125/2014

Unde pot fi gasite Normele de aplicare a Legii 125/2014 si de unde se poate descarca formularul cererii de rambursare conform acestei legi
Elaborarea de Norme de aplicare a Legii 125/2014 nu exista prevazuta in continutul actului normativ.
Am luat cu copy paste art 5 din lege:
"În termen de 30 de zile de la data intrării în vigoare a prezentei legi se emit normele metodologice de aplicare, care se aprobă prin ordin comun al ministrului muncii, familiei, protecţiei sociale şi persoanelor vârstnice şi al ministrului finanţelor publice."
Legea a fost publicata in septembrie, a intrat in vigoare la 1 octombrie deci la 1 noiembrie trebuia sa avem norme.
Aveti vreo informatie utila sau tot Google e speranta unei informari corecte?
Admin, administrator
Intr-adevar, neatentia este cauza.

In prezent, nu sunt elaborate astfel de norme.
Prima problema ar fi ca ati editat raspunsul desi nu era nimic indecent sau jignitor in fraza eliminata

In legatura cu subiectul : cine ne atentioneaza la aparitia normelor?
Cand vor apare Normele veti gasi informatii si in acest Forum .