Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Care este cota de raspundere a fiecarui parat?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Care este cota de raspundere a fiecarui parat?

In partajul judiciar , piritii au 1/4 respectiv 3/4 din mostenire dupa defunctul sot , respectiv tata . Acestia raspund separat ?
intrebarea este pentru ce sa raspunda?
nu, ar trebui in solidar
cheltuieli de judecata ...etc . , sulte....etc....
Nu se intelege nimic, va rugam sa aduceti o prezentare a situatiei, ca pe ghicitelea aveti sanse infime sa avem legatura cu realitatea.
realitatea : se va incheia partaj judiciar . vor fi de achitat cheltuieli de judecata , sulte . in cazul in care piritii care au unul 3/4 si celalalt 1/4 din mostenirea lor , cum raspund acestia ? pot achita ficare partea lor sau trb sa achite tot ? raspund separat , sau nu ?