Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... LOTIZARE SI ATRIBUIRE SPATIU
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

LOTIZARE SI ATRIBUIRE SPATIU

Expertul tehnic si de evaluare , a format si repartizat loturile ( cladire ) . Vreau sa stiu daca o incapere care este " beci " , se calculeaza in contextul unei camere de locuit . Adica se adauga " la gramada " ca si perimetru si se rpartizeaza unuia dintre parti . Are aceeiasi valoare ca si op camera de locuit ? Nu se atribuie separat ca si dependinta sa spunem asa ? Adica spatiul de locuit este una , iar dependintele alta ? Mie mi-a repartizat un beci care este calculat la gramada cu celelete camere ca si perimetru atribuit .
Depinde de justificare, de valoare, daca are geam sau nu etc.