Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... ajutor!
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

ajutor!

Sunt o tanara de 19 ani si am o problema si nu stiu ce sa mai fac... sunt terorizata in oras de fostul prieten cu care am stat 2 ani de zile. Acum suntem fiecare pe drumul lui si pana la urma el mi-a dat mie 'papuci' in fine au fost prea multe .... De cand mi-am facut un prieten nu ma mai lasa in pace ma injura si ma face in toate felurile pe unde ma pinde ma ameninta tot timpul a dat si in mine pe strada de fata cu lumea ma prindea in scara la mine dupa ce ieseam de la scoala si dadea in mine.... am fost si la politie si mi-au dat dreptate si mi-au zis ca daca mai da o data in mine sa ii sun ca vin la mine si atunci o sa depun si o plangere totul bine si frumos pana azi cand am iesit si eu prin oras cu prietena si ne-a vazut plimbandune el era intro masina si a sunat-o pe prietena mea ca nr meu nu il stie ca mi l-am schimbat din cauza lui sa ii spuna ca vine sa ma bata eu de frica am sunat la politie si ce mi-au spus ca nu stau ei sa ma pazeasca pe mine cand da in mine sa ma duc la ei ...deci sa imi pice fata adica stau sa iau bataie ca sa faca si politia ceva nu? si nici atunci nu se stie ! Interesant ! X-( pai nu va spun ca ma prinsa si veni la mine si ma stransa de gat de nu stiam ce sa mai fac ma inrosisem la fata avusai forta sa tip de se uita toata lumea din parc la noi si pleca Eu acum ce ma fac ? ca politia nu face nimik ca deobicei :(
Va sfatuiesc sa mergeti urgent si sa depuneti plangere penala , fiindca se pare ca acest tip v-a pus gand rau. Si cel mai bine este sa evitati un timpsa iesiti din casa si mai ales i n zonele unde l-ati putea intalni. In urma plangerii, va fi chemat la politie pt declaratii. Dvs. avet i si martori , asa ca puteti dovedi ceea ce vi s-a intamplat. D
faceti plangere penala la politie sau la parchet pentru amenintare si lovire si alte violente( in aces din urma caz daca nu au trecut 2 luni de cand v-a agresat)
totul e de curand... asta inseamna ca trebuie sa stau prin tribunale ca sa pot fi lasata in pace ? off eu am si bacul anul asta si stau sa ma consum din cauza unui nebun ca alcumva nu pot sa ii spun :(
se pare ca este singura modalitate prin care il puteti opri
:( va multumesc mult pentru sfat si pentru timpul acordat !