Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concluziile scrise - Noul Cod de Procedura Civila.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concluziile scrise - Noul Cod de Procedura Civila.

Buna dimineata.

Am cateva intebari, va rog!

1) Daca am o "amanare a pronuntarii" pentru data de 20 noiembrie 2014, intr-un proces pe litigii de munca, trebuie sa depun concluziile cu cel putin 5 zile inainte (adica, cel tarziu, azi, 14 noiembrie) ?

2) In cate exemplare se depun concluziile scrise?

3) Vor mai exista dezbateri orale pe data de 20.11.2014, cand s-a amanat pronuntarea?

4) Pana la urma, daca nu am studii juridice si nu am avocat, am dreptul sa depun cocluzii scrise, la Tribunal, in prima instanta ?

Multumesc, anticipat, pentru raspunsuri!
Buna ziua. Raspunsuri;

1. Nu exista obligatia legala de a depune concluziile scrise cu 5 zile inainte de pronuntare, dar nici nu e indicat sa le depuneti in preziua pronuntarii.

2. Un exemplar este suficient, doar instanta le citeste, nu se comunica partii adverse.

3. Nu. Concluziile orale au fost consemnate la ultimul termen de judecata.

4. Da.