avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1012 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... inregistrare somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

inregistrare somaj

Buna ziua! va rog sa-mi spuneti daca am CI pe alta localitate (Gorj), pot sa ma inregistrez la somaj fara indemnizatie in Dolj? Acum locuiesc in Craiova dar nu am schimbat CI.
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 19:09, 19 Noiembrie 2014
Va puteti inregistra la AJOFM din judetul unde aveti domiciliul sau la AJOFM unde aveti resedinta (cu viza de flotant).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Este obligatoriul sa-mi schimb buletinul in acest caz? andrey-mihaiescu andrey-mihaiescu Buna ziua! De curand am achizionat un apartament prin ipoteca in orasul Craiova, eu pe buletin am adresa din alt judet, unde locuiesc parinti mei si mau luat ... (vezi toată discuția)
Prima de relocare iancu_anca iancu_anca Buna ziua Mi-am depus la ajofm Timisoara dosarul pentru prima de relocare. Eu aveam domiciliul in Deva insa aveam viza de flotant si am lucrat in Timisoara. ... (vezi toată discuția)
Viza somaj in alt judet iuliancico iuliancico Buna ziua Am nevoie de o informatie in ce priveste indemnizatia de somaj, mai exact viza lunara. Daca o persoana are dosarul depus si urmeaza sa primesca ... (vezi toată discuția)