Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... trecerea de la pensie invaliditate la limita de virsta
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

trecerea de la pensie invaliditate la limita de virsta

buna ziua barbat nascut 29 10 1956 iesit la pensie invaliditate grad 3 la 02 10 2007 dupa depunerea ma multor adeverinte am primit ultima decizie din 01 09 2008 astfel stagiu complet realizat 34 ani 6 luni 7 zile in grupa 2 13 ani 5 luni 19 zile conditii speciale 7 ani 11 luni 5 zile conditii normale 4 ani 5 luni stagiu asimilat 1 an 4 luni 21 zile somaj 3luni 22 zile si acum inca la pensie invaliditate grad 3 cindpot iesi la pensie?
De la pensie de invaliditate se poate trece doar la cea de limita de varsta.
Limita de varsta la 59 de ani(29/10/2015).
multumesc mult pentru raspuns