Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara - transfer teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara - transfer teren

Va spun inca odata buna seara,m-am tot gindit sa intreb pe acest forum in legatura cu o mostenire.In urma decesul tatalui meu am ramas cu niste pamint,imi este ff greu sau imposibil sa zic asa,eu m-am nascut in alt judet,si intrebarea ar fii daca pot sa transfer aceea mostenire in localitatea unde stau.
Mentionez ca e vorba de judetul OLT unde se afla aceea mostenire si eu locuiesc in SIBIU la comuna, VA MULTUMESC
Nu stiu la ce va referiti cand spuneti "transfer". Cert este ca trebuie sa deschideti aceasta succesiune la locul decesului tatalui.
Succesiunea este facuta in urma unui proces,eu nu ma pot folosi de acel pamint fiind dat in ascociatie.mi-ar fii de mare ajutor unde locuiesc.Multumesc.