avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 999 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... drept de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

drept de proprietate

Ce sanse are o persoana,care a trait in concubinaj timp de 20 ani sa aiba vreun drept la proprietatea concubinului,tinand cont de faptul ca,concubinul are 2 copii dintr-o relatie anterioara?...
Cel mai recent răspuns: CLEMENT PINTILIE , Consilier juridic 15:11, 20 Noiembrie 2014
Buna ziua,

Din pacate ptr. dvs., nici o sansa.
Nici una!Casatoria legal facuta,este ocrotita de stat!Familie inseamna sot si sotie casatoriti legal,in fata unui ofiter de stare civila,nu la.....popa!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drepturi concubin Alice E. Alice E. Bună seara, Dacă două persoane au trăit în concubinaj 30 de ani din care 25 de ani în aceași locuință, ce drepturi îi revin concubinului după ... (vezi toată discuția)
Concubinaj-in caz de decesul unuia ,drepturi la mostenire al celuilalt. luducornelia luducornelia Socrul meu traieste in concubinaj.Sotul meu este singurul copil al socrului meu.In cazul decesului socrului meu, concubina are drept la mostenirea bunurilor ... (vezi toată discuția)
Drepturi concubinaj Liulica Gina Liulica Gina Dupa un concubinaj de 20 ani (numai cununie religioasa) ce drepturi are sotul supravetuitor? (vezi toată discuția)