Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... drept de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

drept de proprietate

Ce sanse are o persoana,care a trait in concubinaj timp de 20 ani sa aiba vreun drept la proprietatea concubinului,tinand cont de faptul ca,concubinul are 2 copii dintr-o relatie anterioara?...
Buna ziua,

Din pacate ptr. dvs., nici o sansa.
Nici una!Casatoria legal facuta,este ocrotita de stat!Familie inseamna sot si sotie casatoriti legal,in fata unui ofiter de stare civila,nu la.....popa!