Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... anularea permisului da arma
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

anularea permisului da arma

mi sa anulat dreptu da port si folosire a armei si nustiu pe ce perioada se poate anula si dupa cat timp ami pot recupera acest drept sa anulat drepu pentru ca cutia da arma nu afost prevazuta cu compartiment separat da munitie
Dupa 2 ani de la data de cand vi s-a ridicat dreptul de procurare, deţinere sau, după caz, port şi folosire a armelor letale ori a armelor neletale supuse autorizării.
Cornel Vasile, Consilier juridic