Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... nivel de zgomot la casa particulara
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

nivel de zgomot la casa particulara

locuiesc la casa si as dori sa ma interesez daca am dreptul sa tai lemnele cu drujba, de exemplu, fara sa ma prezinte vecinii ca fac galagie, fiindca am o vecina care e tot timpul cu sesizarile si reclamatiile, tot gaseste ceva cu ce sa se lege de mine
Daca nu le taiati cu noaptea-n cap si nci seara tarziu si daca ii mai lasati si o ora- doua la pranz de liniste, nu are nimeni ce sa zica.
26) tulburarea liniştii locatarilor între orele 22,00–8,00 şi 13,00–14,00 de către orice persoană prin producerea de zgomote, larmă sau prin folosirea oricărui aparat, obiect ori instrument muzical la intensitate mare în localurile sau în sediile persoanelor juridice, în locuinţele persoanelor fizice sau în oricare alt loc din imobile cu destinaţia de locuinţe ori situat în imediata vecinătate a acestora;