Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Primar corupt
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Primar corupt

Va salut!Undeva intr-o comuna din judetul Neamt este un primar care face diverse nedreptati.La baza,este tractorist si are 8 clase terminate si vine dintr-o familie modesta.Inainte de primul mandat avea un singur teren in comuna.Acum a ajuns sa detina mai multe terenuri in mod ilegal.Cunosc pe X care se tot roaga de primar sa ii dea actele pe un teren care il mostenise X.Primarul i-a zis :,,nu vei avea niciodata terenul ala.Daca vrei iti dau alt teren in alta zona".Primarul a pus stapanire pe acel teren deoarece este la sosea iar in spatele terenului care ar trebui sa il stapaneasca X,se afla o proprietate a primarului care nu are legatura la strada.Din alte surse am mai aflat ca a mai facut si alte nedreptati tot de acest gen,cu alti oameni.Unii dintre noi nici nu mai sunt in viata.Unde as putea sa il reclam pentru faptul ca a luat pe nedrept terenurile mai multor persoane?La DNA?as vrea sa fac o reclamatie anonima.Nu as vrea sa afle cine a facut reclamatia.Suntem in aceeasi comuna si nu vreau sa faca rau familiei noastre.Astept un raspuns.Va multumesc anticipat!Stima!
Puteti depune o sesizare la DNA.

[ link extern ]
Dar voi avea identitatea protejata daca voi depune plangere?
cel mai indicat este sa facti o plangere la SIC .
o bucurie ca asta , o sa-i pice nemaipomeit de Craciun , si o sa aibe niste musafiri in tot cu sarbatorile , Mascatii....

mai jos atributiile dansilor :

SERVICIUL DE INVESTIGATII CRIMINALE

Serviciul Investigatii Criminale raspunde de executarea atributiilor ce revin politiei pentru prevenirea si combaterea infractiunilor indreptate impotriva vietii, integritatii si sanatatii persoanelor, a proprietatii particulare si publice.

Serviciul Investigatii Criminale are urmatoarele atributii:
· Organizeaza si desfasoara activitati pentru prevenirea si descoperirea infractiunilor contra vietii, integritatii corporale, sanatatii, libertatii si demnitatii persoanelor, contra avutului public si privat, a celor care aduc atingere unor relatii privind convietuirea sociala, coordoneaza, indruma si controleaza aceste activitati desfasurate de organele de politie municipale, orasenesti si comunale din subordine;
· Organizeaza, desfasoara, indruma si controleaza activitatea de prevenire si combatere a delincventei juvenile, a infractiunilor de prostitutie, proxenetism, precum si a altor fapte penale privitoare la viata sexuala;
· Desfasoara, indruma si controleaza activitatea pentru rezolvarea cauzelor ramase cu autori necunoscuti, stabilirea situatiei persoanelor disparute si identificarea cadavrelor cu identitate necunoscuta;
· Coordoneaza si desfasoara activitatea de cautare a persoanelor care se sustrag urmaririi penale si executarii pedepselor, a evadatilor, dezertorilor, a bolnavilor psihic periculosi, a obiectelor provenite din infractiuni;
· Identifica, supravegheaza si ia masuri de neutralizare a grupurilor organizate de infractori care pregatesc sau au savarsit infractiuni, in special a celor cu violenta; Organizeaza si desfasoara actiunile de constatare si cercetare a furturilor de autoturisme.
tot nu mi s-a raspuns la intrebare :D mi e protejeaza identitatea?nu am vrea sa se razbune pe familia noastra.noi vrem doar dreptate si pace
odata luat de politie , nu o sa mai aibe pofta de razbunare , dar nu e vorba de pofta de razbunare , ci de timp ...caci o sa fie ocupat mai tot timpul cu diferite activitati :declaratii , interogatorii , posibil si un mic arest preventiv....

daca stati si calculati bine , acum este momentul , cand toata lumea fierbe...asa ca dupa alegeri . mai ales ca s-a dus pe apa sambetei legea cu amnistia .
eu zic sa porniti lucrarea.
consultati si cativa martori sau macar sustinatori care sa confirme cele pe care aveti sa le puneti pe hartie....
dar, intrebare , de ce aveti nevoie de protecti , ca doar nu deconspirati un CARTEL ? e doar un primar.....