Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariu

Care este salariu unui instructor de educatiei debutand in cadrul protectiei copilului.???
Care este data de incepere a activitatii ?
Nu am inceput urmeaza de la 2 decembrie
OUG 103/2013 prevede:
Art. 5. - (1) In anul 2014, pentru personalul nou-incadrat pe functii, pentru personalul numit/incadrat in aceeasi institutie/autoritate publica pe functii de acelasi fel, precum si pentru personalul promovat in functii sau in grade/trepte, salarizarea se face la nivelul de salarizare in plata pentru functiile similare din institutia/autoritatea publica in care acesta este incadrat sau din institutiile subordonate acestora, in cazul in care nu exista o functie similara in plata

Probabil ca cei care se ocupa de salarizarea in sectorul bugetar va vor da spune si suma exacta .