Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... suspendare cim cu acordul partilor (motive personale) ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

suspendare cim cu acordul partilor (motive personale) - cand se trimite Revisal?

Buna ziua!
In cazul suspendarii unui cim pe perioada 01.12.2014 - 28.02.2015, se poate trimite Revisal pe 28.11.2014 (cu perioada inceput suspendare 01.12.2014; perioada sfarsit suspendare 28.02.2015) si tot atunci sa se intocmeasca si decizia de suspendare a cim?
Va multumesc!
1. Potrivit HG 500/2011 , suspendarea c.i.m. trebuie completata si transmisa in REVISAL in termen de 20 de zile lucratoare de la data suspendarii.

2. Transmiterea incetarii suspendarii c.i.m. nu are un anumit termen expres prevazut in HG nr.500/2011.
In acest caz, in tacerea legii, se poate transmite REVISAL-ul la data incetarii suspendarii , iar termenul maxim de trasmitere ar fi cel prevazut de art.4 alin.2 din Hg nr.500/2011.

3. Transmiterea suspendarii se poate face si in data de 28.11.2014.