Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Suspendare in Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Suspendare in Revisal

Am de inregistrat o suspendare in Revisal pt 1 zi pe luna trecuta(mai). In concluzie trebuie sa o inregistrez si sa o si incetez totodata.
Suspendarea este pt data de 25.05. Deci: data inceput suspendare:25.05.2015
Data sfarsit suspendare=26.05.2015, Data incetare suspendare=26.05.2015
Termenul de inregistrare a suspendarii este de 19 zile lucratoare, dar din cate inteleg eu incetarea suspendarii se opereaza in ziua respectiva(adica pe 26.05??; este ca la incetare cim.Se transmite neaparat in ziua respectiva?
O mai pot inregistra sau nu?
Buna ziua,
Nu exista un termen pentru inreg in revisal a incetarii suspendarii unui CIM.
Transmiterea incetarii suspendarii c.i.m. nu are un anumit termen expres prevazut in HG nr.500/2011.

In acest caz, se poate transmite REVISAL-ul la data incetarii suspendarii , termenul maxim de trasmitere ar fi cel prevazut de art.4 alin.2 din Hg nr.500/2011.