Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Fisa post traducator cod COR 264306
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Fisa post traducator cod COR 264306

Buna ziua,
Sunt angajata la un Institut National, pe postul de traducator (studii superioare). Pe langa activitatea de traducere, in fisa postului au fost introduse si alte sarcini care nu au legatura cu profesia de traducator (activitati gen: organizare simpozioane/workshopuri, participare la targuri si expozitii, secretariat / inlocuire secretara), as dori sa stiu daca este legal si corect acest lucru.
As dori sa stiu de asemenea sa stiu daca activitatea de translator este reglementata/platita altfel decat cea de traducator (efectuez si activitate de translator).
Multumesc!
puteti sa nu semnati,,,dar si ei va pot da afara. angajatorul trebuie sa va prezinte fisa postului la angajare. nu va convine nu luati postul .
Din pacate am semnat deja...
Trebuia sa semnati fisa psotului , sub rezerva legalitatii acelor atributii care nu au nicio legatura cu postul pe care il ocupati.
Avand nevoie de job, am semnat fisa asa cum era... sa inteleg ca nu se mai poate modifica / renegocia ?
Puteti discuta cu angajatorul despre o astfel de posibilitate si vedeti ce spune.