Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Amana pronuntarea la data de,pentru a se depune note ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Amana pronuntarea la data de,pentru a se depune note scrise.

Pe intelesul tuturor,inseamna?
Tip solutie:Amana pronuntarea
Solutia pe scurt:Califica calea de atac ca fiind apelul.Amana pronuntarea pentru a se depune note scrise
Document:Incheiere-Amanare initiala a pronuntarii
Stimat forumist,

Nu mai au loc alte dezbateri în ședință publică. Amânarea pronunțării înseamnă că aveți un mic răgaz pentru a depune concluzii scrise - adică o pledoarie scrisă în vederea susținerii cauzai dvs.

Concluziile le puteți trimite și prin fax/email, înainte de ziua în care a fost amânată pronunțarea.

Cu stimă.
In caz contrar? Ma refer daca este obligatoriu sau nu.
Nu este obligatoriu dar este in interesul dvs. Aveti ocazia sa va sustineti, in scris, pozitia dvs.
Verba volant, scripta manent. (Vorbele zboara, scrisul ramane)
Multumesc mult.