Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Act de vanzare cumparare teren extravilan
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Act de vanzare cumparare teren extravilan

Vreau sa cumpar un ha de teren extravilan in comuna (produlesti) stiu ce onorarii se percep de catre cei de la cadastre si as dori daca se poate sa aflu si de la un birou notarial cit ma costa un act de vinzare cumparare,exista un standard de sume de la care se pleaca ? cine si cum se stabileste suma ?de regula cine plateste actul de v-c.Va multumesc anticipat.
Cheltuielile contractului de vanzare cumparare (notar) sunt suportate de cumparator; cadastru se plateste de catre vanzator; preturile la notariate, cadastristi sunt functie de suprafata terenului, locatie etc; interesati-va la notariatele/cadastristii din zona, preturile sunt variabile, functie de fiecare in parte!