Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Refuz completare adeverinta banca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Refuz completare adeverinta banca

salutare, in ce conditi firma la care lucrez poate refuza sa-mi complecteze o adeverinta pt banca??? in baza la ce lege??
Nu prea aveti cui sa va adresati, decat instantei de judecata.

Chiar daca va adresati ITM-ului, angajatorul va poate elibera adeverinta cu salariile, dar nu va fi obligat sa completeze tipizatul bancii.