avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 720 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Refuz completare adeverinta banca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Refuz completare adeverinta banca

salutare, in ce conditi firma la care lucrez poate refuza sa-mi complecteze o adeverinta pt banca??? in baza la ce lege??
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:51, 30 Mai 2016
Nu prea aveti cui sa va adresati, decat instantei de judecata.

Chiar daca va adresati ITM-ului, angajatorul va poate elibera adeverinta cu salariile, dar nu va fi obligat sa completeze tipizatul bancii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Carte de munca pentru formular e104 tanarobot tanarobot Buna ziua, In vederea obtinerii formularului E104 mi s-a comunicat ca este nevoie de o copie dupa cartea de munca. Eu am lucrat doar in 2011 deci nu am carte ... (vezi toată discuția)
Refuz angajator eliberare adeverinta de salariat alina_25 alina_25 Salariat sa imbolnavit angajaorul refuza eliberare adeverinta salariat necesara primirii concediului medical.Ce este de facut? (vezi toată discuția)
Refuz semnare adeverinta de venit pentru banca rakkke rakkke Buna seara, Va rog sa ma ajutati cu cateva lamuriri legate de refuzul semnarii unei adeverinte de venit. In data de 25.08.2014 am solicitat angajatorului ... (vezi toată discuția)