Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod caen
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod caen

Buna ziua,

la ce cod caen pot incadra activitatea de import (din UE) si distributia unor produse de unica folosinta (spre exemplu manusi din latex)?

Multumesc in avans pentru ajutor.
Sa aveti o seara cat mai placuta!

Comert cu ridicata de bunuri de consum nealimentare cod CAEN 5147.
Acum depinde de ce tipo de comert ai, distributie cu ridicata sau amanuntul?!
In primul rand, multumesc pentru raspuns.

Probabil voi avea nevoie de ambele (si cu ridicata si cu amanuntul).