Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA lamurire - deducere TVA leasing
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

lamurire - deducere TVA leasing

Lucrez la o societate la care administratorul ar vrea sa preia de la o alta societate un contract de leasing - o masina pt transportul de marfa (cara tamplaria PVC pe care o produce), dar nu stiu daca se deduce TVa-ul in cazul asta.
Va rog sa ma lamuriti si pe mine ....unii spun ca se deduce altii ca nu ....care este realitatea?
multumesc.