avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 430 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Comunicarile comerciale prin telefon
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Comunicarile comerciale prin telefon

Buna ziua,
Ce conditii trebuie indeplinite in cazul comunicarilor comerciale prin telefon ce contin promovari de produse si vanzarea acestora .
Multumesc.

Alte discuții în legătură

Vreau sa stiu daca trimiterea de e-mail pentru a da like la pagina ... Geo Mihai Geo Mihai Vreau sa stiu daca trimiterea de e-mail pentru a da like la pagina profesionala de facebook intra la comunicare comerciala sau nu? 1)Comunicare comerciala - ... (vezi toată discuția)
Ma intereseaza ce avize sunt necesare pentru un magazin online ... DrAndrasT DrAndrasT Ma intereseaza ce avize sunt necesare pentru un magazin online care vinde aparatura cosmetica de la un furnizor deja autorizat. (adica exista certficate de ... (vezi toată discuția)
Vanzari produse prin internet terminus1 terminus1 Buna, doresc sa stiu daca e legal sa vand produse pe internet prin intermediul forum-urilor si site-urilor specializate precum okazii.ro ca si persoana ... (vezi toată discuția)