avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 967 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... dosar penal
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

dosar penal

Va rog sa-mi spuna cineva cum sa procedez sa informez parchetul ca intr-un dosar sunt acte false, cum se procedeaza pentru a sesiza parchetul si daca pot sa fac eu acest denunt,si daca poate cineva sa-mi trimita model de cerere pentru sesizarea parchetului.Va multumesc
Cel mai recent răspuns: ContSters295489 , utilizator 10:23, 6 Decembrie 2014
Mergeti la politie si va ajuta ei daca va vor crede.
Cei de la politie sint pe o mana cu invinuitii,as dori sa va intreb pot face sesizare si sa trimit probele din dosar celor de la ministerul administratiei si internelor(MAI) ,sau la DNA,m-ar ajuta cu ceva?Va multumesc
De la parchet se trimite la politie dosarul.
Nu conteaza unde depuneti plangerea...
Eu v-am intrebat daca mar ajuta sa fac sesizare la MAI Sau DNA,ptr ca daca fac sesizare la MAI si DNA aceste institutii ar cunoaste cazul ca leas trimite si dosarul cu probele concrete cind fac aceasta sesizarea ,stiu ca le trimite tot la politie aceste sesizari,dar ei urmaresc cazul cum se deruleaza investigatiile.Va multumesc
Ancheta se face de politie care este organul competent.
Tot la politie ajunge dosarul oriunde ilndepuneti.
Nu ati inteles...

Alte discuții în legătură

Informatii solicitate de la banca traute traute Buna seara, am depus o fila CEC la banca, aceasta a fost refuzata la plata iar raspunsul bancii (in scris si dupa 11 zile) a fost: \"client inexistent/cont ... (vezi toată discuția)
Angajez avocat in aceasta actiune daca este posibil sa se rezolve Roman85 Roman85 Doamnule avocat Va prezint urmatorul caz iar daca, credeti ca se poate gasi o rezolvare la situatia pe care vi-o expun vreau sa va angajez ... (vezi toată discuția)
Furt auto - urmarire penala danaparaschiv danaparaschiv buna ziua tuturor.am si eu o intrebare.am o plangere la politie de furt de masina de un an si am fost sa ma interesez de el si mi sa spus ca politistu nu se ... (vezi toată discuția)