Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contestatie decizie unilaterala contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contestatie decizie unilaterala contract de munca

buna ziua,
Am o intrebare legata de un proces castigat definitiv si irevocabil in aprilie 2014 in urma caruia trebuia sa primesc o suma de bani. Conducerea scolii a aprobat plata acelei sume, dar astazi contabila a spus ca la anul, in celebrele transe. Eu am dat scoala in judecata pentru modificarea unilaterala a contractului, nu pentru legea 221. In cazul meu se aplica aceeasi ordonanta ca pentru celelalte hotarari judecatoresti din procesele colective?

O hotarare definitiva si irevocabila a unei instante de judecata este mai slaba ca putere de aplicare decat o ordonanta?
Cornel Vasile, Consilier juridic
Daca este vorba despre esalonare, atunci vi se aplica si dvs prevederile legale privind plata in rate.