avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 535 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contestatie decizie unilaterala contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contestatie decizie unilaterala contract de munca

buna ziua,
Am o intrebare legata de un proces castigat definitiv si irevocabil in aprilie 2014 in urma caruia trebuia sa primesc o suma de bani. Conducerea scolii a aprobat plata acelei sume, dar astazi contabila a spus ca la anul, in celebrele transe. Eu am dat scoala in judecata pentru modificarea unilaterala a contractului, nu pentru legea 221. In cazul meu se aplica aceeasi ordonanta ca pentru celelalte hotarari judecatoresti din procesele colective?

O hotarare definitiva si irevocabila a unei instante de judecata este mai slaba ca putere de aplicare decat o ordonanta?
Ultima modificare: Sâmbătă, 6 Decembrie 2014
Cornel Vasile, Consilier juridic
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:49, 6 Decembrie 2014
Daca este vorba despre esalonare, atunci vi se aplica si dvs prevederile legale privind plata in rate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita institutii de stat Ilinca1958 Ilinca1958 Buna ziua, Cadrele didactice, in majoritate au hotarari judecatoresti definitive si irevocabile pe Legea 221/2008. Acestea au fost esalonate cu OUG 71/2009. ... (vezi toată discuția)
legea 554/2004 sau legea nr. 164/11.12.2014 maria1956 maria1956 Buna ziua, din octombrie 2014 avem decizie definitiva si irevocabila data de Curtea de Apel Bucuresti prin care obliga A.N.R.P. la plata despagubirilor conf ... (vezi toată discuția)
Interpretarea articol din lege Ilinca1958 Ilinca1958 Buna ziua, Va rog tare mult sa ma lamuriti in ceea ce priveste modul de interpretare a urmatorului articol din OUG 83/20014 [i][b]Art. 34. - (1) Plata ... (vezi toată discuția)