Forum Discuţii juridice Executare silită Incuviintare executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Incuviintare executare silita

Buna seara,va rog sa ma ajutati cu un raspuns,sotul a primit o somatie de executare silita ieri si in somatie scrie ca executarea a fost incuviintata de Judecatoria X in Camera de Consiliu in data y,am cautat pe Portalul Instantelor de Judecata dupa numele debitorului,creditorului si executorului si nu am gasit nici o solicitare de incuviintare,am cautat si in lista de sedinte din ziua respectiva si nici acolo nu apare nici o inregistrare.De ce nu figureaza aceasta incuviintare in Portal?Este posibil sa nu fi solicitat executorul incuviintarea?
Multumesc.
Sunati la registratura instantei respective si intrebati. Asa veti afla cel mai sigur.
Buna ziua,exista posibilitatea ca aceasta incuviintare sa existe dar sa nu apara deloc pe portal?
Multumesc.
Nu vad cum. Incuviintarile se judeca in camera de consiliu si trebuie sa apara pe portal.
Este posibil sa nu existe aceasta incuviintare datorita modificarilor din Codul de Procedura eliminarea etapei de incuviintare a executarii silite din competenta instantei de judecata?Dosarul de executare este din luna aceasta ,decembrie.
Multumesc.
Nu mai exista investirea cu formula executorie, incuviintarea executarii inca exista.