avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Mutarea de pe un post pe altul din inițiativa ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Mutarea de pe un post pe altul din inițiativa angajatorului

La reorganizarea unei societăți este posibilă mutarea de pe un post pe altul a unui angajat aflat în concediu pentru îngrijirea copilului cu handicap până la 7 ani?

Alte discuții în legătură

E legal sau nu? anuntare desfiintare post dupa 2 ani si 7 luni adinadulca adinadulca buna ziua! In acest moment sunt la sfarsitul concediului de crestre si ingrijire copil iar angajatorul mi-a inmanat o instiintare si-o notificare prin care am ... (vezi toată discuția)
Intoarcere din concediu crestere copil in varsta de pana la 2 ani antonia99 antonia99 Doresc sa va prezint o speta si m-ar interesa opiniile dumneavoastra. Peste 3 luni mi se va incheia concediul de crestere si ingrijire copil in varsta de pana ... (vezi toată discuția)
Reintoarcerea din ccc - sunt cele 6 luni un drept al angajatului si/sau o obligatie a angajatorului? geo_m_14 geo_m_14 Conform OUG 96/2003; Art. 21 (1)Este interzis angajatorului sa dispuna incetarea raporturilor de munca sau de serviciu in cazul: a)salariatei prevazute ... (vezi toată discuția)