Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Suplimentare CAEN la punctul de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Suplimentare CAEN la punctul de lucru

am urmatoarea situatie : 2 puncte de lucru , la unul trebuie sa suplimentez activitatea cu inca un CAEN , la al celalalt trebuie sa radiez o activitate dintre cele autorizate pt pct de lucru si sa suplimentez cu alta activitate noua .

ce documente imi sunt necesare ?

mai trebuie act constitutiv actualizat ? sau e suficient act aditional la cosntitutiv ?

si cam la ce taxe sa ma astept ?

multumesc
Buna ziua, este nevoie sa intocmiti Hotarare AGA pentru fiecare din modificarile care le operati la punctele de lucru. Astfel, la ORC trebuie sa prezentati hotararile AGA, contor de cuvinte pentru hotarari, certificatele constatatoare originale emise pentru punctele de lucru cu activitatile autorizate, declaratie tip model 3 , imputernicire din partea administratorului. Nu este necesar un nou act constitutiv, dar pentru control intern, va recomand sa reinnoiti acest act si sa il pastrati in arhivele societatii.
Referitor la costuri, in functie de numarul de cuvinte al hotararilor AGA, cred ca trebuie sa va asteptati la costuri de 250-300 de lei pentru fiecare operatiune in parte.
~ Conținut șters la cerere ~
in actul constitutiv sunt trecute activitatile cu care suplimentez acum la pct de lucru ,

deci ramane doar hot AGA ?
si autorizare coduri pt punctul de lucru.
pai asta fac acum , autorizez o activitate deja existenta in actul cosntitutiv , la un pct de lucru . ....