Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Returnare pantofi folositi
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Returnare pantofi folositi

Buna ziua, am si eu urmatoarea problema. Am cumparat o pereche de ghete acum 8 zile dintr-un magazin. Am observat astazi ca pe verticala spre calcai s-a taiat talpa , aprox 40 mm e vizibila taietura. Am fost in magazin si am aratat si mi-au spus ca acolo este o lipitura si ca asa e design ul , desi cand i-am luat nu erau taiati. Am facutara, bon , garantie, avand in vedere situatia sunt obligati sa mi-i inlocuiasca? Daca nu vor sa fac o reclamatie la OPC? Ce ma sfatuiti ? Multumesc.
Reclamatie la OPC, insotita de factura, bon fiscal, garantie, precum si de produsul deteriorat,dar si de perechea lui.
sunt obligati sa mi-i inlocuiasca? Daca nu vor sa fac o reclamatie la OPC?

Ati solicitat inlocuirea? Va adresati ANPC doar daca ati fost refuzat.