avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 425 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Obligatia operatorului de telefonie de a furniza codul ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Obligatia operatorului de telefonie de a furniza codul de deblocare al telefonului dupa expirarea contractului

Buna ziua,

Exista o lege sau a ramas doar la stadiul de proiect obligativitatatea operatorului de telefonie mobila de a furniza codul de deblocare al telefonului dupa expirarea termenului contractual (2 ani de obicei) pentru a-l putea utiliza in alta retea?
Multumesc!

Alte discuții în legătură

Decodare gratuita telefon mobil NeluBalas NeluBalas Buna seara.De-a lungul timpului am adunat multe telefoane mobile luate pe puncte.Recent am vrut sa folosesc unul din acestea cu o cartele din alta retea si ... (vezi toată discuția)
Contract telefonie mobila DobrinoiuAndreea DobrinoiuAndreea Tatal meu a avut un abonament la o retea de telefonie mobila pe o perioada de 2 ani, prin care a achizitionat si un telefon, contractul avand termen pana in ... (vezi toată discuția)
Reziliere contract companie de telefonie tm06cristi tm06cristi A intrat in vigoare legea privind renuntarea la un post fix de telefonie daca nu mai doresc sa mai fiu la ei? Anul trecut in iunie am primit telefon ca ... (vezi toată discuția)