Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Depunere plangere/sesizare politie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Depunere plangere/sesizare politie

Buna ziua

Am urmatorul caz:
Am pus intr-o comuna de langa Alexandria un banner deasupra soselei pentru vanzarea unui teren. La o saptamana, acest banner a disparut misterios. Am fost la primarie si am intrebat daca ei l-au dat jos si mi s-a comunicat ca NU. Am fost la CEZ cu aceeasi intrebare si am primit acelasi raspuns.
Acum, am zis ca ma duc la politie sa depun o sesizare/plangere ca sa primesc ajutor in gasirea lui(totusi....am platit ceva bani sa il fac-bannerul).
Nenea militianu a refuzat sa preia sesizarea motivand ca: "bannerul se afla pe domeniul public in momentul disparitiei si nu se accepta sesizari pentru lucruri disparute de pe domeniul public" !!!????? WTF ???
Daca nu pot apela la politie in cazul acesta la cine sa apelez?? la mama omida?
Hello militia??? in ce tara traim?
Chiar pot sa fac, eu, orice vreau pe domeniul public si sa stau linistit ca politia nu accepta sesizari in acest sens?

Poate sa imi explice cineva ceva legat de acest subiect?
Multumesc anticipat
Daca ati fi achitat o taxa de afisaj Primariei "militienii" v-ar fi primit solicitarea deoarece ati fi fost in legalitate. Pt.orice reclama se datoreaza taxa de afisaj in scop de reclama sau publicitate .....
alla1975, utilizator
Inainte de a pune acel banner am fost si am vorbit cu primarul. Mi-a spus ca pot sa il pun fara nici o problema. Daca imi solicita o asemenea taxa o achitam pe loc sau nu puneam bannerul.
Multumesc pentru daca......
Eu vroiam un sfat in situatia data...nu daca si cu parca erau in barca....
Daca puneti problema asa atunci va sfatuiesc ca, pe viitor, sa nu va mai incredeti in vorbe. Verba volant, scripta manent ....va amintiti acest proverb ? Primarul v-a spus dar nu a semnat nimic = 0 (zero) ........