Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CONTRACT COLABORARE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CONTRACT COLABORARE

Buna ziua! Am sieu o nelamurire si as dori sa ma ajutati. Ma aflu in crestere copil pana la 2 ani cu contract de munca suspendat. Vreau sa prestez servicii de protectia muncii la o firma si nu stiu cum sa procedez , daca am voie sa fac contract de colaborare cu acea firma sau conventie civila astfel incat sa nu imi afecteze indemnizatia. V a rog mult de tot sa imi da-ti un sfat cum pot proceda. Va multumesc!
De-acurd cu saamy, pe perioada CIC ideea e ca parintele sa stea acasa sa ingrijeasca de copil, tocmai de aceea statul ii suplineste venitul pe care nu il realizeaza.
Multumesc frumos !
Aveţi dreptate amândouă. Am fost neatent şi cer scuze.
:coffee: amandurora :) .
Multumesc mult pentru sfat, in consecinta nu pot presta niciun fel de activitate cat timp ma aflu in crestere copil.