Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Contract Cadru - urgent
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Contract Cadru - urgent

Buna ziua!
Va rog, am nevoie de niste lamuriri!

Eu (SRL) - fiind furnizor de servicii grafice am primit un contract cadru de la un beneficiar in care mi s-a spus sa il completez si sa-l trimit, dar fara sa specifice daca pe viitor vom colabora.
Intrebarile sunt urmatoarele:
1. E primul contract si nu stiu cum trebuie procedat. Ar trebui sa il sun si sa il intreb de ce semnam acest contract cadru sau ce anume sa ii comunic?
2. De ce trebuie incheiat acest contract cadru?
2. La randul meu, trebuie sa ii inmanez si eu un contract cadru (deoarece cel primit este extrem de stufos si doar cu multe obligatii si daune de platit de catre furnizor, daca nu respecta cele prevazute).

Multumesc!
ContSters299240, utilizator
luati legatura cu un specialist in contracte (avocat sau consilier juridic) care sa va poata spune daca este in regula sa semnati acest contract in varianta propusa de achizitor, dupa ce il veti semna va fi mai greu de modificat...oricum contractul pare ca nu se respecta principiul egalitatii de tratament a partilor
~ Conținut șters la cerere ~