Forum Discuţii juridice Achiziţii publice licitatia deschisa
Discuție deschisă în Achiziţii publice

licitatia deschisa

va rog sa imi spuneti fazele ce trebuie parcurse in licitatia deschisa cu stigare pentru un autoturism,trebuie intocmita fisa de date?e pentru prima data cand fac acest lucru si nu stiu cu ce trebuie sa incep si cu ce sa inchei:((. trebuie sa solicit garantie de participare?multumesc
ContSters91950, utilizator
Este vorba de o achizitie publica, ori in calitate de institutie publica, mai exact consiliu local, ori cam asa ceva doriti sa vindeti respectivul autoturism?
da,suntem institutie publica
Pai fie prin dispozitie, ori hotarare, trebuie sa se stabileasca conditiile de participare(data depunerii inscrierilor, garantii de participare, termene de contestatie, si solutionare, procedura de deschidere, desfasurare si adjudecare, pretul de pornire, catimea pasului in care se face strigarea< din 100 in 100 lei, de exemplu).
cautati si studiati legea 15/1994,hg 841/1995 si hg 966/1998.va vor ajuta in mod sigur.asta bineinteles daca vindeti pentru ca nu ati precizat.