Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Deschidere punct de lucru
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Deschidere punct de lucru

dupa iesirea actelor ptr deschiderea unui punct de la registrul comertului si declararea la anaf ce documente mai trb ?? ma refer la autorizatie de functionare de la primarie ,declaratie la anaf cu adaosul comercial sau altele
-Registru unic de control
-Declaratia la ANAF cum ati mentionat in functie de nr salariati
-declaratia privind adaos comercial este desueta, prevederea din Legea 12/1990 privind protejarea populaţiei împotriva unor activităţi de producţie, comerţ sau prestări de servicii ilicite, este abrogata implicit de alte acte normative ([ link extern ] /)
- autorizarea la primarie va trebui in functie de ce activitate desfasurati. Verificati site-ul primariei de care apartine pct de lucru.
Ioan Petru Butariu, Contabil