Forum Suport Tehnic Probleme tehnice in functionarea ... Reclame enervante
Discuție deschisă în Probleme tehnice in functionarea avocatnet.ro

Reclame enervante

Simpla opinie: observ cu parere de rau ca AvocatNet a devenit incet dar sigur o modalitate de promovare agresiva a reclamelor de orice fel. Este aproape imposibil sa adresezi o intrebare si sa primesti un raspuns ori sa citesti un articol fara sa fii asaltat de o multime de imagini si videoclipuri care se deschid singure si care nu intereseaza oricum pe nimeni. Inteleg ca dezvoltarea unei platforme presupune atragerea de sponsorizari, insa modul in care se face acest lucru lasa mult de dorit. Succes pe mai departe!
Si eu consider ca trebuie gasit un echilibru in acest sens. Daca utilizatorul mai asculta si muzica .... atunci poate fi pus in situatii neplacute.
ContSters256771, utilizator
Nu stiu ce se poate face la alte browsere dar la Chrome am aflat ca exista o extensie care blocheaza reclamele de acest gen.
Si, ati reusit s-o folositi ?
Cred ca reclama trebuia sa aiba ca scop promovarea produsului, nu enervarea celui care indrazneste sa acceseze siteul. Reclama la mercedes se afiseaza la fiecare pagina accesata, mai mult alergi s-o inchizi decat sa citesti mesajele pe forum. Mai e una pe care nu o poti inchide ca x-ul intra sub bara de sus.. devine din ce in ce mai obositor sa navighezi pe forum.