Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succsesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succsesiune

Buna ziua,
Am depus la judecatoria Targoviste un dosar pt. a dezbate mostenirea de pe urma bunicilor ( mentionez ca mama a decedat iar eu sunt mostenitoare),am facut toate demersurile prin mediere insa aceastea fara rezultat din partea unor veri care nu au venit, de aceea am recurs la tribunal.Mi s-a cerut toate actele, unele nu am putut sa le obtin de la Primarie intracat acestia dupa moartea bunici acestia au scoasa de pe rol si nu a vrut sa-mi de-a certificat fiscal cu casa si terenul intrucat nu mai exista inregistrata.(unchiul meu pana sa moara a facut acte de vanzare la unul din copiii fara a dezbate succesiunea de pe urma bunicilor si de accea nu mai exista rol) Tribunalul Targoviaste mi-a respuns cererea pe motiv ca este "infoma" ,pt. cu nu am putut depune certificatul fiscal pt. casa intrucat acestea nu mai exista. Ce se poate face impotriva primariei.
pai daca nu exista cum sa primiti certificat fiscal? mergeti la un specialist sa vada actele pe care le aveti si ce putei face, asa pe oarbe....nu prea va putem da sfaturi care sa va si ajute....