Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Vreau sa intru in afaceri
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Vreau sa intru in afaceri

buna ziua vreau sa intru in afaceri sa imi deschid o discoteca/bar/club m-am interesat de inchiriat un spatiu vreau sa stiu imi trebuie o societate comerciala ?
daca imi trebuie SC. ce acte trebuie sa fac .
acte necesare va rog sa imi spuneti
ADresati-va unui av specializat in operatiuni la registrul comertului pt a va sfatui referitor la actele necesare infiintarii unui SRL,costuri .
ok ms de sfat am sa ma interesez
apropo am auzit k e mai bine sa deschid un srld ??
Salutare,

Infiintarea unui SRL-D poate fi un inceput bun pentru un debutant in afaceri, insa nu se prea potriveste cu profilul tau de activitate, pentru ca intr-un bar, club si/sau discoteca vei servi, cu siguranta si bauturi alcoolice, iar SRL-D-ul nu poate face asta!

In plus, infiintarea firmei este doar primul pas, vei avea nevoie de o serie de autorizatii, licente de muzica ambientala, etc

Numai bine!
Admin, administrator