Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Nelamurire trecere la impozit pe profit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Nelamurire trecere la impozit pe profit

Buna seara,
Am si eu o nelamurire referitoare la trecerea la impozitarea pe profit.
In calculul cifrei de afaceri pe 2014 (baza de calcul pt impozitarea pe profit/micro pe venit) intra si facturile neincasate emise in 2014?

Diferenta intre sub pragul de 65.000E (fara tva) si peste 65.000E o fac 3 facturi emise in 2014, care vor fi incasate in 2015.

Multumesc
Da, intra si cele trei facturi, cifra de afaceri nu este diminuata de facturile neincasate
Multumesc.
andreeamares, utilizator