Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediere colectiva
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediere colectiva

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti, in cazul unei concedieri colective, inafara de notificarile de preaviz acordate salariatilor, societatea trebuie sa mai faca si altfel dovada ca i-a instiintat de luarea deciziei de concediere colective?
Multumesc.
Concediul de odihna nu suspenda durata preavizului.