Forum Discuţii juridice Executare silită Oprire pe pensie
Discuție deschisă în Executare silită

Oprire pe pensie

Buna ziua. Tatal meu a facut acum cativa ani 2 carduri de cumparaturi. Din nefericire pentru ca au fost niste probleme medicale in familie nu a mai putut achita cateva rate si prin urmare a executat silit in vara la de cei de la ERB Retail si i se opreste din pensia de aproape 1100 lei cam 300 de lei. Astazi a aflat ca si cei de la BRD Finance l-au executat silit. Intrebarea mea este cat au dreptul sa ii mai opreasca din pensie avand in vedere ca deja i se opreste 300 de lei?
Daca exista mai multe popriri asupra aceleiasi sume, pana la 1/2 din venitul lunar net (jumatate din pensie).
Multumesc mult pentru raspuns