Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediu de crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediu de crestere copil

Buna ziua. Am o intrebare : sunt in situatia algerii concediului de crestere copil, vreau sa optez pentru 2 ani, dar vreau sa stiu daca ma pot intoarce la munca dupa 4 luni , dupa care sa intre sotul meu in ccc pana la implinirea celor 2 ani. Multumesc !
Da, se poate proceda in sensul mentionat de dvs.

In speta, dvs veti sta doar 4 luni in CCC, iar pana la implinirea varstei de 2 ani tatal copilului va sta in CCC.