Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Calcul salariu 1 ianuarie 2015
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Calcul salariu 1 ianuarie 2015

Daca salariul de baza minim brut pe tara va fi 975 lei de la 1 ianuarie 2015 si un salariat incadrat in sectorul bugetar (primarie) are un salar de baza de 952 lei in care este inclus si sporul de vechime, cat va avea salarul de baza incepand cu 1 ianuarie 2015?
Dupa cum se calculeaza salariile in sectorul bugetar , salariul va fi de 975 lei.