Forum Discuţii juridice Executare silită Executarea silita asupra PFA?
Discuție deschisă în Executare silită

Executarea silita asupra PFA?

Am fost executata silit pentru contul de salariu in urma unui credit luat de fostul sot in care eu am fost codebitor. Am primit o instiintare de la executor ca va trebui sa se popreasca 1/3 din sumele incasate de mine prin PFA. Nu imi este foarte clar ce sume trebuie sa ii virez eu, intrucat nu am salariu la PFA, fiind salariata la o alta firma. Pentru PFA declar veniturile o data pe an, la inceputul anului. Este suficient daca ii virez 1/3 din profitul anual executorului la inceputul anului 2015 pentru anul 2014? Mutlumesc mult.
chiareu, utilizator