avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 939 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Caut arhivele unor intreprinderi pentru obtinerea unor ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Caut arhivele unor intreprinderi pentru obtinerea unor adeverinte in vederea completarii dosarului de pensionare

pentru comletarea dosarului de pensionare (obtinerea unor adeverinte de incadrare in grupa a 2-a de munca conform Ord.50/90 republicat in 1994,Anexa 2 poz.153),doresc sa stiu unde sunt arhivele urmatoarelor institutii (societati care le gestioneaza si areasa acestora):
-Inspectoratul judetean de stat pentru controlul calitatii produselor Harghita;
-Intreprinderea pentru prelucrarea lemnului Gheorgheni,judet Harghita.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:00, 29 Decembrie 2014
Incercati la :
Direcţia Judeţeană Harghita a Arhivelor Naţionale
Adresa: Miercurea Ciuc, str. Bulevardul Frăţiei nr. 6, cod 530112, Jud. Harghita
Telefon: 0266/312598
Fax: 0266312598
E-mail: harghita.an@mai.gov.ro

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Va rog frumos sa-mi comunicati cine detine arhiva fostei i.a.s. ... Nelu1962 Nelu1962 Va rog frumos sa-mi comunicati cine detine arhiva fostei I.A.S. Miercurea Ciuc, judetul Harghita. Multumesc anticipat. O seara buna . (vezi toată discuția)
Vechime munca adihope adihope Intreprinderea Miniera Balan, jud. Harghita nu mai exista. Am fost stagiar trei ani acolo ,in perioada 1987 - 1990 si am nevoie de actualizarea cartii mele de ... (vezi toată discuția)
2 carti de munca ariana03 ariana03 Buna ziua, din diverse motive am ajuns in pragul pensionarii cu 2 carti de munca, prima pentru perioada `74-`79 si a doua pt perioada `79-`prezent. Intrucat ... (vezi toată discuția)