Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Conflict de interese ale aleșilor locali
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Conflict de interese ale aleșilor locali

Bună seara. Va prezint o situație a unui primar
În timpul mandatului sau de pana acum. ,a efectuat lucrări de asfaltare a unor străzi, fără a avea documentația necesara. Aici mă refer la proiect și autorizatiile de construcție. Nici procesul verbal de recepție a lucrărilor nu este făcut
Întrebarea mea se referă la faptul că poate fi cercetat sau nu de instituțiile abilitate. ?
Mulțumesc Adrian
adryian, utilizator
Aveti dretul de a sesiza organele competente si sa faceti o descriere in fapt bazata pe fapte reale si in drept incadrarea juridica a faptelor.
Asa se va face o ancheta.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat