avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Conflict de interese ale aleșilor locali
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Conflict de interese ale aleșilor locali

Bună seara. Va prezint o situație a unui primar
În timpul mandatului sau de pana acum. ,a efectuat lucrări de asfaltare a unor străzi, fără a avea documentația necesara. Aici mă refer la proiect și autorizatiile de construcție. Nici procesul verbal de recepție a lucrărilor nu este făcut
Întrebarea mea se referă la faptul că poate fi cercetat sau nu de instituțiile abilitate. ?
Mulțumesc Adrian
Ultima modificare: Vineri, 2 Ianuarie 2015
adryian, utilizator
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 22:27, 2 Ianuarie 2015
Aveti dretul de a sesiza organele competente si sa faceti o descriere in fapt bazata pe fapte reale si in drept incadrarea juridica a faptelor.
Asa se va face o ancheta.
Ultima modificare: Vineri, 2 Ianuarie 2015
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Expert evaluator obligatoriu? swef swef Buna ziua .Ma numesc popescu m si am ridicat o casa in regie proprie. La receptie am constatat ca toate procesele verbale incheiate pe parcursul lucrarii de ... (vezi toată discuția)
Receptie santier ,regie proprie ili47 ili47 Nu stiu cand se poate face ,receptia ? la primaria ,la urbanism m-i s-a spus ca numai dupa terminarea drumului de acces , dupa realizarea instalatiilor ,ect ... (vezi toată discuția)
Cartea tehnica a unui imobil lustelu lustelu Sintem proprietarii unor apartamente intr-un bloc nou,constituiti intr-o Asociatie de Proprietari legal infiintata. Dezvoltatorul refuza predarea Cartii ... (vezi toată discuția)