Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Shimbare de sediu social
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Shimbare de sediu social

Buna seara am o firma si vreu sa schimb sediul social,la locatia unde reau sa fie sediul social unt parinti mei propietari dar unul dintre ei ete decedat din 2009,intrebarea ete daca pot sa inchei cu celalant propietar comodatul?
Contractul va trebui semnat de toti proprietarii. In plus, va fi insotit de un extras de carte funciara cu o vechime de maxim 30 de zile prin care se vor verifica cele expuse initial.
In concluzie, este necesara efectuarea succesiunii.