Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... calcul impozit pe profit in urma lichidarii
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

calcul impozit pe profit in urma lichidarii

Daca poate sa-mi spuna cineva :
-conturi la banci in lei: 17500,
-capital subscris si varsat: 15000,
-rezerve legale: 3000,
-rezultatul lichidarii(pierdere): 500.
Care este valoarea impozitului pe profit ce trebuie platit de societate in urma lichidarii? a) 480 lei; b) 400 lei; c) 0 lei , deoarece in urma lichidarii a rezultat pierdere
Exemplul nu este complect...