Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... subingineri
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

subingineri

-Subinginerii se pot inscrie la mastrat?
-Daca, da in baza carei legii?
-ce statut au subinginerii???
-cine imi poate explica coerent???
-cum imi pot continua studiile daca sunt subinginer termoenergetician, facultate absolvita la seral in perioada 1988-2002?

1.A se vedea legea invatamantului si celelalte acte normative adiacente invatamantului universitar.
2. Intrebarea ar trebui sa o adresati universitatii si facultatii de profil. Ei sunt in masura sa va dea un raspuns calificat.
Cum ati reusit performanta sa absolviti facultatea in 14 ani (1988-2002 - fie ea si la seral)?
Este psoibil sa fi avut intrerupere de studii ... :) ... Cred ca a vrut sa scrie 1998 ;)

Potrivit Legii nr.288/2004, diplomele absolventilor de învătământ superior sunt recunoscute şi oferă drepturi în conditiile stabilite de legislatia în vigoare la data obtinerii actului de finalizare a studiilor.